Snímky vytvořili studenti Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael s. r. o. v Praze na začátku školního roku 2015/2016. Cílem výstavy je upozornit ženy na riziko zhoubného onemocnění prsu a na nutnost prevence.

Práce to nebyla jednoduchá. Jedna skupina studentů zpočátku ani netušila, jak téma uchopit, protože o něm nic nevěděla. Někteří studenti se s ním již setkali prostřednictvím svých známých nebo příbuzných, takže to pro ně nebyl jen abstraktní pojem.

Přesto ale všichni nejprve dlouze přemýšleli, jak co nejlépe vystihnout a zachytit to podstatné, aby fotografie diváky oslovily. Jak se jim nakonec jejich práce podařila, mohou návštěvníci výstavy posuzovat ve 2. poschodí Švejdova pavilonu MOÚ.

Vernisáž zahájila jako obvykle tisková mluvčí Zuzana Joukalová a po ní promluvil ředitel ústavu Jan Žaloudík. Zmínil se o nemoci, prevenci a poradenské a osvětové činnosti ústavu i organizace Mamma Help. V kulturní části zahrál na kytaru a zazpíval Matěj Plíhal.

Výstava sestává z více než dvou desítek černobílých snímků a je putovní. Prezentována již byla v Praze a Olomouci. V Brně bude k vidění do 29. srpna a následně poputuje do dalších měst.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.