Bohuslav Kilian bydlel postupně v dnešních brněnských čtvrtích Bosonohy, Židenice a Obřany. Na Karlově univerzitě v Praze vystudoval práva, ale v tomto oboru nepracoval. Mnohem více ho oslovilo umění. V Mnichově absolvoval dva semestry studia dějin umění, hrál obstojně na housle a rád se pohyboval mezi umělci.

V jeho vile byli častými hosty například výtvarníci Josef Šíma nebo Eduard Milén, architekti Emil Kotrba nebo Karel Kotas, spisovatelé Rudolf Těsnohlídek, Bohumil Stejskal nebo Čestmír Jeřábek a herec Oldřich Nový. Synem jeho sestry byl Bohumil Hrabal.

Kilian proslul jako vydavatel meziválečných kulturně-společenských a uměleckých revuí, jinak nazývaných salonní časopisy, které odrážely život prvorepublikové společnosti. Tím prvním byl Salon, který začal vycházet v roce 1922 a Kilian ho vedl od roku 1923. V roce 1932 založil Měsíc, který o rok později začal vydávat i v německé verzi Der Monat, přičemž obsah obou periodik nebyl totožný.

Zemřel v roce 1942 na těžkou nemoc v necelých padesáti letech právě v době, kdy se o něho začalo zajímat gestapo. Pohřben je na židovském hřbitově v Židenicích.

Výstava s názvem Bohuslav Kilian, Brněnské salonní časopisy se nachází ve foyer v přízemí MZK v Kounicově 65a a přístupná je denně mimo neděli do konce května.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.