„Chceme připravit nejlepší ples v celé zemi. Jinými slovy, mít luxusnější catering a propracovanější program než má například pražský Ples v Opeře. Sázíme především na netradiční pojetí programu,“ uvedl Bedřich Snášel, jeden z organizátorů plesu.

Po čtrnácti dnech prodeje organizátoři oznámili, že zbývá již pouze čtvrtina lístků, a to překvapivě těch levnějších. „Nejlevnější vstupné je letos dražší než minule, vyjde na 4780 korun. Přesto byl největší zájem o vstupenky téměř dvakrát dražší, prodána jsou i všechna exkluzivní místa za 120 tisíc korun,“ prozradil Snášel.

Vlastní obsluha a limuzína

Nejlevnější vstupenky zahrnují kromě welcome drinku také několikachodové menu, neomezené množství nápojů, míchaný koktejl a kytice. „Dražší vstupné zahrnuje navíc kupříkladu lepší místa k sezení, láhev šampaňského, osobní číšníky či odvoz limuzínou,“ vysvětlil Tomáš Pakosta, který má na starosti produkci plesu.

„Z minulého ročníku jsem byla tak nadšená, že jsem se letos stala patronkou akce. A to nejsem zrovna plesový typ. Byl to opravdu mimořádný zážitek,“ vzpomíná herečka Simona Stašová, která již potvrdila účast. „Minulý rok jsem si tam povídala s milých chlapíkem. Říkal, že je velmi slavný a já se tomu velmi nahlas smála. Pak jsem se dozvěděla, že to byl slavný jazzman Rudy Linka,“ líčí Stašová.

Moderují Pavlásek s Poláškem

Vysoký zájem o lístky je podle organizátorů důkazem toho, že se minulý ročník povedl. „Kvalitu chceme nejen dodržet, ale i překonat. Připravujeme proto několik překvapení, která ale zatím nemůžeme prozrazovat,“ uvedl Pakosta. Celou akci budou moderovat komici Lukáš Pavlásek a Josef Polášek, vystoupit se chystá britská zpěvačka Nicol Lawrence a Big Band Felixe Slováčka.

„Dále je připravena série vystoupení v podání tanečních skupin a netradičních kapel. A to nejen na pódiu, program se odehrává na různých místech sálu. Je do něj dokonce zapojena i obsluha,“ dodal Pakosta. Stejně jako minulý rok, i tentokrát bude podle Pakosty možné v tombole vyhrát osobní automobil. Ples se bude opět odehrávat v prostorách Richard Adam Gallery. Ples má mít opět i charitativní část, během které se budou dražit i umělecká díla.

Brněnská plesová sezóna bude letos o poznání útlejší než minulý rok, kdy kromě Plesu jako Brno byl v nabídce i Ples v Opeře a Tradiční ples. Zatímco Tradiční ples se letos konat definitivně nebude, u Plesu v Opeře zatím pořadatelé konání nepotvrdili. „Když bude, tak určitě ne v lednu. Ještě stále vyjednáváme,“ uvedl produkční Plesu v Opeře Petr Steinbock.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.