V minulém týdnu odstartoval v přednáškové budově Metodického centra moderní architektury v Brně první ze série pěti podvečerů, během kterých celkem devět architektů z České i Slovenské republiky představí témata, aktuální a zajímavá nejen pro odbornou, ale i laickou veřejnost.

Ústředními náměty přednáškového cyklu jsou současné trendy v architektuře, promítání historických hodnot do potřeby moderního užití architektury a vztah nové zástavby k původní.

Ve čtvrtek 21. března v 17 hodin se publiku představí architekt, teoretik, propagátor, kritik architektury a její fanoušek Adam Gebrian se svou přednáškou Všechno je rekonstrukce. Namísto vlastního navrhování staveb se tento architekt vědomě rozhodl pro propagaci architektury a za tuto „neúnavnou publikační a diskuzní aktivitu ve veřejném prostoru směřující ke zvyšování povědomí o architektonické kultuře“ získal v roce 2015 titul „Architekt roku“.

Adam Gebrian absolvoval Fakultu umění a architektury Technické univerzity v Liberci a postgraduálně studoval na Southern California Institute of Architecture (SCI-Arc) v Los Angeles. Od roku 2009 je moderátorem vlastního pořadu Bourání na Radiu Wave. Psal týdenní seriál o architektuře pro Lidové noviny a pro Respekt, poté pro Hospodářské noviny. Na internetové televizi Stream.cz uváděl svůj pořad Gebrian versus. Od léta 2018 spolupracuje s novou internetovou televizí MALL.TV, na které uvádí dva pořady o architektuře Překvapivé stavby a Gebrian: PLUS/MINUS. Je také jedním ze zakladatelů nově vytvořeného Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.