Komfortní prostředí moderních pavilonů F a G1 skýtá uspořádání vánočních trhů v teple a ani se nemusíte bát nepříznivého počasí, kde na vás čekají stovky prodejců. Mezi pavilony vznikne prostor pro stánky s občerstvením, ať už v podobě dobrého jídla, vánočních specialit a samozřejmě i punče a svařáku. V pavilonu F je připraven také moderní dětský koutek, který uvítají zejména maminky, které by jinak jen velmi těžko mohly utajit dárky určené pod stromeček.

Na Vánočním veletrhu seženete dárky pro všechny své blízké – ať už pro maminku, tatínka, babičku, kamarády nebo třeba i svou drahou polovičku. „Návštěvníci budou moci vybírat z nabídky oblečení, kosmetiky, dekorací, vybavení do domácnosti, ale samozřejmě i hraček nebo knih,“ potvrdil tiskový mluvčí Vánočních veletrhů Michal Svoboda.

Řemeslnický jarmark dává prostor desítkám řemeslníků z celé České republiky. Jejich ručně vyrobené produkty rozhodně mohou pod stromečkem udělat velkou radost. Dekorace ze skla, dřeva či keramiky zase mohou doplnit vánoční výzdobu. Chybět nebudou ani pletené čepice, šály, výrobky z ovčí vlny, tkané bytové a oděvní doplňky, ale ani originální šperky a umělecká bižuterie.

K Vánocům jednoznačně patří i dobré jídlo a pití. Připravovat se budou vánoční nápoje, pokrmy z kapřího masa, perníčky, cukroví, vánočky nebo třeba domácí zabijačka. „Cílem celého programu je především seznámit návštěvníky s využitím a zpracováním regionálních potravin,“ říká Svoboda. Těšit se můžete i na kulinářskou show Ládi Hrušky, a to v sobotu 15. prosince v 10.00 a ve 14.00 hodin.

Nebude chybět ani oblíbená vánoční dílna, kde se bude vařit, kde si můžete vytvořit vlastní dekorace a vánoční ozdoby. Vánoční dílny se opět nebo vlastně už tradičně ujmou žáci ze škol Jihomoravského kraje, se kterými si návštěvníci vyrobí třeba i adventní věnce. Rozhodně zajímavé bude také tvoření z vosku a medu.

Organizátoři myslí i na děti. Připraveno je několik interaktivních show, do kterých se mohou děti přímo zapojit. „Se Sněhoskřítky se děti podívají až na severní pól, atraktivní bude i muzikál na motivy všem známé pohádky Mrazík. Během programu Polar Cryo Show pak bude Mrazík dokonce kouzlit za pomoci tekutého dusíku a suchého ledu.

Doprovodný program je svojí skladbou připravený tak, aby zaujal všechny generace. Na pódiu v pavilonu F se představí celá řada umělcům, například se můžete setkat s Yvettou Blanarovičovou, Radku Fišarovou, pozvání přijal i Peter Lipa a Helena Blehárová. Za upozornění také stojí hudební vystoupení, o které se postará oblíbený zpěvák Thom Artway.

Otevřeno je denně od 9.00 do 18.00 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenka stojí 40 Kč a přináší i další výhody. Se slevou mohou lidé navštívit výstavu betlémů v Letohrádku Mitrovských a výstavu Alfonse Muchy, která bude v Brně už jen do konce roku. Parkování je v areálu zdarma

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.