Během workshopu si děti vyzkouší zajímavou grafickou techniku – sítotisk, ale také třeba jednodušší nažehlování nálepek. Rodiče a dětmi mohou rovněž absolvovat komentovanou prohlídku s kurátorkou výstavy MgA. Martinou Deissovou Víchovou, vedoucí oboru Design interiéru a textilu na SŠUD a VOŠ Brno (SUŘKA). Tento studijní obor navazuje na tradici textilního výtvarnictví na Střední průmyslové škole textilní v Brně.

Na výstavě Design a textil očima studentů v galerii Celnice je prezentována řada studentských prací, které mají buď obecné zadání (zabydlení interiéru imaginární kavárny či bytu) nebo zcela konkrétní (prostírání, lůžkoviny, dekorativní polštářky, originální podsedáky). Práce studentů jsou nejen esteticky působivé, ale také nesmírně hravé. Mohou sloužit i jako inspirace při zařizování bytu nebo kanceláře.

Výstavu Design a textil očima studentů je možné navštívit až do 7. dubna. Galerie je přístupná od úterý do neděle, a to v čase od 10 do 18 hodin. Vstup do galerie, ale i na workshop je volný.

Muzeum Brněnska spravuje Muzeum ve Šlapanicích, Muzeum v Ivančicích, Podhorácké muzeum, Památník písemnictví na Moravě, Památník Mohyla míru a jeho nejnovější pobočkou je Vila Löw-Beer v Brně.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.