Poslední lednovou neděli - 27. 1. od 14 do 17 hodin - proběhne první z pravidelných setkání Vila dětem: Továrníkem v Brně.

„Děti čekají zábavné badatelské a výtvarné aktivity, které se uskuteční přímo v muzejní expozici vily nazvané Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat,” uvedla pedagožka Muzea Brněnska Monika Mikulášková.

Děti se již tuto neděli dozví, jaké to bylo vést textilní továrnu před 100 lety. Cílem akce je nabídnout dětem a jejich doprovodu možnost kvalitně a společně trávit volný čas. Program je připravený tak, aby spojoval zábavné a vzdělávací prvky. V únoru děti čeká program s názvem Vila všemi smysly (24. 2.) a v březnu Teplo rodinného krbu aneb Poznej technické zázemí vily (31. 3.).   

Rodiny mohou přicházet průběžně od 14 do 16 hodin, program trvá zhruba 60 minut. Vstupné pro děti činí 30 Kč, dospělý doprovod zdarma. Akce je vhodná pro děti od 7 let.

Muzeum Brněnska spravuje Muzeum ve Šlapanicích, Muzeum v Ivančicích, Podhorácké muzeum, Památník písemnictví na Moravě, Památník Mohyla míru a jeho nejmladší pobočkou je Vila Löw-Beer v Brně.  

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.