K hlavním novinkám letošního pátého ročníku patří prodloužení gurmánského festivalu na osm dní, během kterých budou mít návštěvníci akce příležitost ochutnat na náměstí Svobody regionální speciality a moravské víno.

„Posunutím termínu akce již od 7. listopadu chceme dát dostatek prostoru všem hostům užít si hodovou atmosféru již od víkendu před svátkem sv. Martina,” uvedla zástupce organizátora Eva Krhánková a dodala: „Přestože si na ochutnávku svatomartinského vína budou muset lidé počkat až do 11. listopadu, tuzemští producenti pro návštěvníky chystají i na tyto dny řadu gastronomických překvapení a bohatý kulturní program.” 

V úterý 11. listopadu proběhne slavnostní žehnání svatomartinskému vínu v Katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, odkud se i letos vydá průvod v čele se sv. Martinem přes město na náměstí Svobody. Úderem 11. hodiny zde otevřením první lahve mladého svatomartinského vína a přípitkem odstartuje i tradiční košt svatomartinského vína pořádaný Vinařským fondem ČR.

Svatomartinskými hody potom kromě Náměstí Svobody ožijí i další místa v Brně. Speciální degustace vína proběhnou podobně jako loni například v unikátních prostorách brněnského podzemí. V Labyrintu pod Zelným trhem se bude hodovat ve čtvrtek 13. listopadu.

Již tradičně mohou hosté zažít od 11. do 14. listopadu pravou hodovou atmosféru také v Městském divadle Brno, v partnerských restauracích, ve kterých budou podávána speciální svatomartinská menu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.