"V letních měsících budou na Hlavním nadraží v Brně probíhat velké opravy drážních zařízení. Bude proto ovlivněn provoz regionálních vlaků i rychlíků. Vzhledem ke komplikovanosti prací je nutné pečlivě sledovat informace o změnách v dopravě pro každý den zvlášť. Děkujeme za pochopení. Výluky se dotknou všech vlakových linek. Od 5. do 17. července se jedná zejména o linky R2, R3, R7, S2, S3 a S6," uvedl Květoslav Havlík ze společnosti Kordis, která vede Integrovanou dopravu v Jihomoravském kraji.

V úterý 5. července od 13.30 do 20.30 se vlaková výluka dotkne většiny linek. Integrovaná linka R2 bude ukončena ve stanici Židenice nádraží a dále pojedou jako R7 do Slatiny. Linka R3 bude ukončena v Králově Poli nádraží. Vlaky linky R7 ve směru do Přerova pojedou bez omezení. Linka S2 ve směru do Skalice nad Svitavou bude ukončena v Židenicích, ve směru do Křenovic pojedou vlaky beze změny. Linka S3 směr Tišnov bude ukončena ve stanici v Modřicích a ve směru do Vranovic pojedou vlaky beze změny.

Ve středu 6. července bude výluka od 7.10 do 9.40 a od 13.40 do 15.20 hodin. Linka R3 bude končit v Králově Poli. Vlaky S2 ve směru Skalice n. Svit. budou ukončeny v Židenicích, ve směru do Křenovic pojedou beze změny. Linka S6 pojede mimo zastávku Brno - Černovice.

Za vlaky, které budou ukončeny na okrajích Brna, tj. v Králově Poli, Židenicích a Modřicích, bude zajištěna obousměrně náhradní autobusová doprava od budovy brněnského Hlavního nádraží. Autobusy budou navazovat na pravidelné vlakové spoje.

Další výluky vlaků budou probíhat ve dvou víkendech, a to 9., 10., 16. a 17. července. Mimo jmenované dny pojedou všechny vlaky beze změn a podle běžných jízdních řádů.

Více informací k výluce a výlukové jízdní řády najdete na stránce www.kordis.cz, kde můžete také pravidelně sledovat aktuální informace o změnách v dopravě.

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.