Hasiči procvičili vyprošťování osob z autobusu, třídění zraněných metodou START a jejich transport do péče posádek ZZS. Cvičení prověřilo spolupráci hlavních složek IZS. 

Podle námětu cvičení vjelo osobní auto ve směru od Ostrova u Macochy do protisměru, kde se střetlo s autobusem. Řidič autobusu se snažil srážce zabránit. Kvůli úhybnému manévru se však vůz převrátil na bok.

„Hasiči vytvořili ve střeše autobusu otvor, kterým bylo možné transportovat zraněné ven. Podle závažnosti zranění se cestující autobusu vynášeli a vyváděli do péče záchranářů. Řidiči obou vozů na místě zraněním podlehli. Spolujezdce osobního auta hasiči vyprostili. Celkem se při nehodě zranilo 15 osob,” uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místo vyjelo devět hasičských jednotek a následně další dvě k zajištění zázemí na místě zásahu. Cvičení se tak účastnilo na 50 profesionálních a dobrovolných hasičů.

Celá akce trvala přibližně dvě hodiny. Následovat bude vyhodnocení cvičení skupinou rozhodčích, kteří na místě sledovali činnosti jednotlivých složek.

Zasahovaly jednotky z požární stanic Blansko, Boskovice a Brno Lidická, dobrovolné jednotky Jedovnice, Sloup, Ostrov u Macochy, Petrovice, Senetářov, Krásensko, Olomučany, Bořitov.

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.