Popáté se letos v centru Brna uskuteční Svatomartinské hody. Potrvají od 7. do 14. listopadu a přinesou nejen ochutnávky mladého vína, ale i gastronomické zážitky. Letošní svátek moku z vinné révy bude totiž rozdělen na dvě části. První s názvem Brněnské hody se bude konat od 7. listopadu a nabídne regionální speciality i víno od moravských vinařů.

To pravé svatomartinské veselí vypukne 11. listopadu, kdy bude v katedrále sv. Petra a Pavla požehnáno novému ročníku svatomartinského vína a průvod se odtud vydá v čele se sv. Martinem v podání herce Martina Krause na náměstí Svobody. Tam bude přesně v 11 hodin slavnostně otevřena první lahev vína.

Po všech ceremoniích přijde konečně na řadu ochutnávka několika desítek vzorků nejen na náměstí Svobody, ale od 11. do 14. listopadu také v Městském divadle a ve čtvrtek 13. listopadu v brněnském podzemí a v Labyrintu pod Zelným trhem.

Program Svatomartinských hodů nově proběhne na náměstí Svobody ve dvou částech – před oficiálním otevřením první lahve svatomartinského vína od 7. listopadu jako Brněnské hody, kde mohou návštěvníci ochutnat regionální speciality i víno od moravských vinařů.

V úterý 11. listopadu budou zahájeny oficiálně Svatomartinské hody tradičním žehnáním vína a průvodem z Petrova na náměstí Svobody. V čele průvodu v roli sv. Martina se letos představí herec Martin Kraus.

Otevřením první lahve svatomartinského vína v rámci Svatomartinské koštu pořádaného Vinařským fondem začne hodování na náměstí Svobody, ve vybraných brněnských restauracích a v Městském divadle. Ve čtvrtek 13. listopadu bude možné ochutnat svatomartinská vína i v brněnském podzemí v Labyrintu pod Zelným trhem.

Již tradičně mohou hosté zažít od 11. do 14. listopadu pravou hodovou atmosféru také v Městském divadle Brno, v partnerských restauracích, ve kterých budou podávána speciální svatomartinská menu.

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.