Malé návštěvníky budou od 9. listopadu během sobotních představení hlídat zkušené lektorky z centra Loučka. Ty je mohou (v případě zájmu) po projekci vzít do prostor v budově kina, kde bude probíhat workshop a hrací aktivity na motivy právě zhlédnutého filmu.

„Nabídka výtvarné dílny Loučka zahrnuje širokou paletu technik, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, a jejich náročnost lze přizpůsobit návštěvníkům,“ říká vedoucí centra Petra Loučková.

Dílna je volitelná a rodiče mohou rovněž s dětmi zůstat i během představení. Pokud však budou chtít využít volné odpoledne a posedět si například v kavárně Art, nabízí se jim vstupenka na projekci i s dílnou.

Více informací o mateřském centru Loučka v Kině Art můžete nalézt na jejich webu.

Rodiče s dětmi mohou i nadále každou středu navštěvovat představení MimiKina, jejichž začátky se v listopadu přesouvají již na 15.30 hod. Další novinkou je možnost hlasování formou Filmjukeboxu i v rámci MimiKina – na každý měsíc bude uvedeno deset nominací, z nichž si diváci budou moci postupně každý týden vybrat svého favorita. Více informací na www.kinoart.cz.

Přenosy z moskevského divadla

Posledním listopadovým překvapením jsou přímé přenosy z baletních představení moskevského Bolšoj Těatru. První z nich proběhne v neděli 24. listopadu od 16.45 hod. ve Velkém sále Kina Art. Na programu je představení Korzár, romantický dobrodružný příběh z exotického prostředí, který vypráví o lásce otrokyně Medory a piráta Konráda.

"Diváci se mohou těšit na 120 tanečníků, slavné pas de deus nebo na působivé bojové scény s piráty v choreografii Alexeje Ratmanského a Jurije Burlaky. Cena jednoho představení je 270 Kč, pro seniory a studenty 250 Kč. S Bolšoj Těatr se diváci budou moci v Artu setkávat do konce března příštího roku," dodala Loučková.

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.