Program přehlídky doplní také dva snímky ze sekce filmových hitů. Prvním z nich je pěti Oscary oceněný snímek The Artist, označovaný jako černobílá pocta němé éře kinematografie. Děj filmu režiséra Michela Hazanaviciuse z roku 2011 se Jeanem Dujardinem v hlavní roli se odehrává v Hollywoodu v letech 1927 až 1932.

Druhým uváděným filmovým hitem jsou Nedotknutelní, nejnavštěvovanější francouzský film loňského roku, komedie s dramatickou zápletkou podle skutečného příběhu. Projekcí filmu Můj strýček z Ameriky festival vzdává poctu Alainu Resnaisovi, výjimečnému umělci a stěžejnímu režisérovi francouzské nové vlny. Brněnští diváci nebudou ochuzeni ani o oblíbený Večer krátkých filmů, pásmo sestavené ze snímků mladých francouzských talentů uvedených na světových filmových festivalech.

"Hlavní část programu FFF - sekce předpremiér - vznikla už tradičně ve spolupráci s českými filmovými distributory, která vyústila ve společné předpremiérové uvedení deseti filmů ověnčených nejenom prestižními oceněními z MFF v Cannes či cenami Francouzské filmové akademie, ale také diváckým zájmem. Tato spolupráce se letos navíc promítla do šesti vizuálů festivalu, které odkrývají právě uváděné předpremiérové tituly.   Předpremiéry distribučních titulů," uvedla Helena Huláková z Turistického centra města Brna, pod něhož kino patří.

Láska (Amour) se jmenuje poslední film režiséra Michaela Hanekeho. Intimní drama oceněné Zlatou palmou z Cannes vypráví příběh stárnoucího manželského páru profesorů hudby, ve kterém excelují Emmanuelle Riva a Jean-Louis Trintignant. Film uvede v ČR v lednu 2013 distribuční společnost Artcam.  

Oui, šéfe! (Comme un chef) je komedie z kulinářského prostředí s Jeanem Renem a Michaëlem Younem. Jean Reno se předvede v roli slavného, nicméně momentálně vyhořelého šéfkuchaře. Společnost 35MM uvede tento film na plátna českých kin 6. prosince.

Co kdybychom žili společně? (Et si on vivait tous ensemble?) stojí na skvělých výkonech hereckých ikon Pierra Richarda, Guye Bedose, Géraldine Chaplin a Jane Fonda v režii Stéphana Robelina. Stárnoucí přátelé spojí nápad vzepřít se domovům důchodců a v sedmdesáti pěti letech začít žít v komunitě. Film uvede do české distribuce 29. listopadu společnost Cinemart a další filmy.

Festival se koná v Brně v kině Art, Cihlářská 19, od 22. do 28. listopadu. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky, nebo s českým dabingem. Vstupné na festivalové projekce činí 90 Kč. Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz

Festival pořádají Francouzské velvyslanectví v České republice, Unifrance, Francouzský institut v Praze a Francouzské aliance v České republice. Produkci festivalu zajišťuje společnost Union Film. Festival vznikl v partnerství Hlavního města Prahy.

První navigace od Mapy.cz. Celá zdarma a s turistickými podklady offline. Stahujte, než vyrazíte na výlet.