Fanoušci fyzického básnictví si přijdou na své hned první festivalový den. V Kinoklubu od 18 hodin vystoupí Petr Váša. Promítací plátno v kinosálu pak bude patřit třem snímkům – Pozemšťané, koho budete volit?, Šitkredit a Z kola ven – Co za tím je?

Stánek TyfloCentra Brno vyroste před budovou městského kina v pátek v deset hodin. Až do večera tam budou pracovníci centra ukazovat pomůcky pro nevidomé, seznámí s Braillovým písmem a zájemcům nasadí simulační brýle. Díky nim si vyzkouší, jak vidí různě zrakově postižení.

Hned v 16 hodin přijde na řadu horký favorit letošního festivalu, film s názvem Krev v mobilech. Jeho téma vybízí k připomenutí projektu Pomáháme gorilám, do něhož se zapojilo i Centrum ekologické výchovy Pálava.

„Kdo se chce zbavit nepotřebného mobilního telefonu, může ho vzít s sebou. Přispěje tím zároveň na nákup vybavení pro strážce biosférické rezervace v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky,“ shrnula Eva Řezáčová z CEV Pálava.

Mezi projekcemi filmů s názvy Poručíme větru, dešti a Vnoučata kubánské revoluce proběhne Koncert pro Jeden svět. Představí se na něm studentské kapely.

Děti si přijdou na své hlavně o víkendu. Od 16 hodin pro ně uspořádá nezisková organizace 7 DNÍ workshopy v Kinoklubu. „Dospělí by si zase neměli nechat ujít sobotní jevištní reportáž Putin lyžuje na motivy knihy Anny Politkovské zavražděné před pěti lety. Divadlo Líšeň s ní vystoupí ve vojenském stanu na Náměstí, a to od 19 hodin,“ láká Sylva Chludilová z Mikulovské rozvojové, která má mikulovský Jeden svět na starosti.

Během festivalu vyroste ve foyer kina stánek CEV Pálava se zbožím, které respektuje principy Fair Trade. V průběhu všech čtyř dnů bude pokračovat pokus o co největší počet otisků dlaní a prstů, z nichž vznikne nápis Jeden svět.

Anotace jednotlivých dokumentů, informace o začátku jejich projekce a o vstupném jsou na webu města Mikulov. Permanentku lze pořídit za 300 korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.