V sobotu 8. června se ve Svitávce konalo mistrovství ČR v žákovské kolové. Úvodní zápas šitbořického družstva s pozdějším mistrem ČR - MO Svitávka - byl poznamenán nerozehraností a nervozitou šitbořických hráčů. Konečný výsledek 3:5. Je to škoda, protože pozdější mistr ČR byl určitě hratelným soupeřem.

Druhý zápas: Šitbořice - Chodov 5:3. Zápas byl ze strany šitbořických poznamenán mnoha chybami a vítězství se nerodilo lehce..

Třetí zápas: Šitbořice - Favorit Brno 1:1. Opět jeden z méně povedených výkonů, plný oboustranných chyb a nepřesností. Ani 2 penalty za sebou šitbořickým hráčům nepomohly.

Čtvrtý zápas: Šitbořice - Chrastava II 4:3. Po nervózním průběhu a zařazení druhého převodu zasloužené vítězství.

Pátý zápas: Šitbořice - Chrastava I 3:3. První poločas se soupeř ujal vedení 0:2. Ve druhém poločase se podařilo vyrovnat na 2:2, vzápětí Šitbořičtí dostali smolnou branku. Začali hrát opět svoji hru a zaslouženě v poslední sekundě vyrovnali, což mělo při závěrečném sčítání bodů příchuť vítězství. Přesto byl budoucí vicemistr k poražení.

Šestý zápas: Šitbořice - Zlín 4:0. Po úvodním gólu ze 4 v prvním poločase už gól nepadl. Ve druhém poločase přišlo mírné zlepšení a 2 góly. V samém konci Šitbořice ještě zvýšily na 4:0. Soupeře přehrály herně i silou.

Poslední zápas: Šitbořice - Přerov 2:2. V zápase s velmi nepříjemným soupeřem hráli Šitbořičtí o šanci na druhé místo. Potřebovali však vítězství a ještě trochu štěstí v turnajových statistikách. Ujali se zaslouženého vedení, o které však vzápětí přišli. Po trestném 4metrovém úderu prohrávali v poločase 1:2.

Druhý poločas začali nervózně, což přineslo zbytečný 4metrový úder a následoval další. Skóre se ale neměnilo díky gólmanovi Dominiku Šabatovi. Z pěkné akce se zaslouženě podařilo vyrovnat. V samém závěru byla proti šitbořickému družstvu odpískaná sporná penalta, která byla velkou šancí soupeře strhnout vítězství na svoji stranu. Prudkou střelu nad zadní kolo však náš gólman vyrazil a zápas skončil remízou.

Při následném sčítání bodů se ukázalo, jak to byl důležitý moment, protože v případě prohry by nás poslední soupeř v závěrečném pořadí přeskočil. Celkové 3. místo bylo zasloužené, při troše štěstí mohlo být i druhé místo.

Přestože herně měli hráči Šitbořic na víc, zbytečně se nechali svázat nervozitou, z čehož pramenily zbytečné chyby a mnohdy i obdržené góly.  Výrazné zlepšení obou hráčů v posledních měsících je velkým příslibem pro příští sezónu, protože téměř všechna družstva z finálového turnaje by měla v příštím roce opustit žákovskou kategorii. Největší zásluhu na výkonnostním růstu hráčů má trenér Karel Berger.