Do semifinálového turnaje postoupilo celkem 10 družstev. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti. 

Šitbořičtí hráči nejprve jednoznačně vyhráli nad Start Plzeň 1 v poměru 6:0 a Pankrác Praha 5:2. Následoval důležitý zápas se Spartakem Přerov 1, se kterým dosud nevyhráli. Kluci se nepouštěli bezhlavě do útoků, ze kterých po vlastních chybách inkasují. Po velmi dobré taktické hře vyhráli nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Následoval poslední zápas ve skupině se Sokolem Zlín 1. Šitbořické naděje však nepokračovaly na vítězné vlně a těsně prohrály 2:3. Vzhledem k tomu, že šitbořičtí hráči měli stejný bodový zisk jako Zlín, avšak lepší brankový rozdíl, postoupili na úkor Sokolu Zlín 1 do semifinále, jako druhé družstvo ve skupině.

První semifinálové utkání prohráli celkem jednoznačně s pozdějším vítězem turnaje, kombinovaným družstvem Svitávka/Favorit Brno 1 v poměru 1:6. Vzhledem k tomu, že druhé semifinálové utkání prohrál i Spartak Přerov 1, svedl systém turnaje do utkání o 3. místo Spartak Přerov 1 a Sokol Šitbořice 1. Dominik Šabata a Šimon Urbánek nezopakovali úspěch ze základní skupiny a tentokrát prohráli 1:4 a obsadili tak 4. místo. 

Postoupili spolu s dalšími 7 družstvy ze semifinále do finále Českého poháru, které se bude konat 1. června v západočeském Chodově. Je to jejich první finálový turnaj v celostátní soutěži v kolové, tak jim přejeme skvělé umístění.

Pořadí semifinále ČP žáků v kolové:

1. Svitávka-F. Brno 1             

2. Spartak Chrastava 1             

3. Spartak Přerov 1       

4. Sokol Šitbořice 1       Šabata Dominik/Urbánek Šimon 

5. Svitávka-F. Brno 2             

6. Sokol Zlín-Prštné 1           

7. Pankrác Praha 1           

8. MILO Olomouc 1         

9. Spartak Chrastava 2           

10. Start Plzeň 1                                   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.