V sobotu 4. května se ve Zlíně konalo 3. kolo extraligy v kolové. Šitbořice celou sezonu hrají ve složení Miroslav Starý a Martin Drabálek. Po nepříliš úspěšném 2. kole potřebovali tentokrát uhrát alespoň 9 bodů, aby udrželi naději na setrvání v nejvyšší soutěži i v následující sezoně.

V prvním zápase dvojice uhrála velmi překvapivou výhru (7:2) proti úřadujícím mistrům republiky z MO Svitávky 1. Na nadějný nástup do turnaje však již nenavázali. Ve čtyřech z pěti dalších zápasů hráli vyrovnané partie, ale vinou vlastních chyb je nakonec prohráli.

Průběh zápasů komentoval zkušenější Miroslav Starý následovně: „Většina zápasů měla podobný průběh, kdy jsme neudrželi koncentraci a inkasovali rozdílový gól ke konci zápasu. Výsledek turnaje pro nás znamená to, že s největší pravděpodobností sestoupíme do první ligy pro příští sezónu.”

Dvojice se musí poučit z taktických chyb a sbírat zkušenosti. V následující sezoně se znovu pokusit dostat se do nejvyšší soutěže a být lépe připravení. 4. kolo nejvyšší soutěže pořádá domácí TJ Sokol Šitbořice 14. září. Miroslav Starý dodal: „I když nám bohužel o nic nepůjde, pokusíme se předvést co nejlepší výkon a zamíchat s konečnou tabulkou. Všichni jste srdečně zváni. Bude k vidění ta nejlepší kolová v naší republice.”

Tabulka extraligy po 3. kole:

1. SC Svitávka 1      43         

2. Sokol Zlín-Prštné 41                                                           

3. Favorit Brno 1      26 

4. MO Svitávka 1     24   

5. Favorit Brno 3      21       

6. SC Svitávka 2      17       

7. Sokol Šitbořice     10

V sobotu 4. května se však pro šitbořickou kolovou konal v Brně další důležitý turnaj. Šitbořické druhé družstvo hraje tuto sezónu v provizorním složení Marek Topolář a Štěpán Urbánek. Dvojice dokázala naplnit očekávání a zvítězila ve dvou kolech krajského přeboru. 

Šitbořická "dvojka" dokázala zvítězit ve všech šesti utkáních. Porazili Brno poměrem 6:5 a 5:2, Svitávku 1 poměrem 6:4 a 4:1 a Svitávku 2 poměrem 5:2 a 9:3. Postup je třeba stvrdit ještě ve 3. kole na konci května. Dvojice má tak skvěle rozjetou soutěž, kdy pouze vítěz hraje baráž o 2. ligu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.