„Letošní ročník trhá opět rekordy a mezi vinaři je o soutěž zájem. Odborná komise hodnotila 806 vzorků vín z Čech, Moravy, Slovenska i Rakouska,“ uvedl ředitel Mikulovských vinných trhů Josef Ševčík.  

Šampionem této prestižní výstavy, která se řadí k největším v České republice a probíhá pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, je víno Hibernal, polosuché 2017 od vinaře Josefa Dufka ze Svatobořic-Mistřína.

Slavnostní předávání cen všem oceněným vinařům proběhne jako již tradičně v pravé poledne a poté bude mikulovský probošt Pavel Pacner všechna vína výstavy světit.

Návštěvníci se mohou těšit nejenom na vína, ale také na vynikající kotlíkové polévky a spoustu dalších lákavých stánků s občerstvením v celém areálu hotelového komplexu, a kulturní program. Proběhne i tradiční Mistrovství České republiky natažení vína koštýřem na čas.

„Tato disciplína je každoročním lákadlem jak pro soutěžící, tak pro diváky. A když ji moderuje známý zpěvák Jožka Šmukař, je vždy o zábavu postaráno,“ pozval na akci Josef Ševčík.

Areál Mikulovských vinných trhů se v sobotu 19. května otevře v 10 hodin.

Další informace na www.zamecekmikulov.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.