„Od samého počátku, kdy se začalo uvažovat o rekonstrukci kina v Hustopečích, se plánovalo i to, že do nové budovy se přestěhují také kanceláře organizační složky Marketing a kultura Města Hustopeče s turistickým informačním centrem a společně tak vytvoří jakési ucelené kulturní a víceúčelové centrum se širokou nabídkou služeb,” vyjádřila se už při slavnostním otevření hustopečského kina marketingová vedoucí Jana Hrádková.

„Myslím si, že je to to nejlogičtější řešení, protože zrekonstruované kino a tedy i turistické centrum jsou prakticky první budovou, kterou vidí návštěvníci Hustopečí po výstupu z vlakového a autobusového nádraží. Nachází se v centru města na dobře přístupném místě a díky modernímu designu a denně otevřené kavárně přímo láká k návštěvě,” popisuje hlavní produkční kulturního centra Martina Ondrová.

Dvě pracovnice tak nově poskytují nejdůležitější informace turistům i místním v proskleném moderním centru, kterému dominuje kombinace dřeva a betonu.

„Změna je to veliká, protože v domě U Synků bylo naše TICko takové tmavé a zastrčené a tady jsme najednou jako v akváriu. Máme tu spoustu světla a jsme prakticky v neustálem kontaktu s kolemjdoucími. Myslím si, že všem zájemcům o informace budeme mnohem dostupnější a i nám to tak ulehčí práci,” libuje si pracovnice Klára Knápková.

„Kromě klasických služeb, jako je poskytování informací o ubytování, dopravě, turistických zajímavostech nebo stravování, si připravujeme pro turisty i vlastní brožurky a nabídky kulturního vyžití ve městě a okolí. Radíme cyklistům i rodinám s dětmi, nabízíme mapy i turistické známky. Máme tu spoustu nových propagačních předmětů a suvenýrů, nechybí nám tu Hustopečské městské víno nebo mandlovice a zakoupit u nás můžete i vstupenky z portálů TicketStream, TicketArt a Colosseum Ticket. Samozřejmostí a v poslední době i hlavní náplní práce je prodej vstupenek do našeho kina včetně informací o programu promítání,” popisuje nabídku služeb pracovnice Jana Unčovská.

Původní prostory TICka v domě u Synků připadlo po stěhování městskému muzeu, které v historické budově spravuje několik stálých expozic a ve své galerii pravidelně pořádá výstavy uměleckých děl širokého zaměření. Jakému přesnému účelu však budou nově získané prostory muzeu sloužit je stále ještě v jednání.

„Až budete mít cestu do Hustopečí, určitě se za námi zastavte a my už vám poradíme, co byste v našem městě měli vidět a zažít,” radostně zvou pracovnice TICka. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.