„Do soutěže se smí hlásit odrůdy, které mají historický odkaz na vinařství Hustopečska. Je jich celkem osm. Červená vína zastupují Svatovavřinecké, Frankovka, André a Modrý Portugal. Z bílých odrůd, které jsou ještě zatříděny do jednotlivých kategorií podle obsahu zbytkového cukru, jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Tramín,“ vysvětlila pravidla soutěže Petra Otřísalová z Marketingu a kultury města Hustopeče.  

V loňském roce se nejvíce dařilo Patrii Kobylí, jejíž zástupci odjížděli z Hustopečí se třemi vítěznými trofejemi – za Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Dvě prvenství získala také vína od Znovínu Znojmo - Ryzlink rýnský a Tramín. Po jedné zlaté příčce opanovaly kategorie Veltlínské zelené od Libora Bařiny z Vrbice, Ryzlink rýnský z Kolby Pouzdřany, Tramín od Lukáše Hlineckého z Čejkovic, Frankovka z Vinařství Turek a Šiška z Otrokovic, André od Víta Sedláčka z Vrbice či Ryzlink vlašský od Miroslava Volaříka z Mikulova. 

Kromě neomezené degustace soutěžních i oceněných vzorků se letos můžete těšit na doprovodný program v podání Starobřeclavské cimbálové muziky.

Jubilejní 15. ročník přehlídky začíná v 14:00 v Hotelu Amande.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.