„Úplně první zpracování ideové studie datujeme rokem 2006, pak to dlouho mlčelo, k myšlence jsme se vrátili v roce 2015, kdy jsme nechali zpracovat studii,“ vrátil se se k počátkům projektu místostarosta Hustopečí Bořivoj Švásta, který spolu s hlavním projektantem a ředitelem stavební firmy slavnostně přestřihl pásku.

Přestože se původní rozvržení interiéru příliš nezměnilo, celkový design dýchá jednoduchou a nadčasovou modernou s velkým důrazem na prosvětlení všech prostor.

„Budova sloužila dřív jako kino, kompletní rekonstrukce ji proměnila ve víceúčelové kulturní centrum. I nadále se tady bude promítat pomocí těch nejmodernějších technologií, ale současně bude sloužit jako divadelní sál, kde je odpovídající zázemí jak pro vystupující, tak i komfortní prostředí pro návštěvníky,“ uvedla vedoucí Marketingu a kultury města Hustopeče Jana Hrádková.

Nové kino má za sebou několik zkušebních promítání, která byla vždy vyprodaná. Během slavnostního víkendu se pak promítaly například Ženy v běhu, Captain Marvel nebo Lego příběh 2 a se svou zbrusu novou divadelní hrou Ukradené demižony, které byla napsána a nazkoušena speciálně pro slavnostní otevření se představil i místní divadelní spolek Foor.

„Od samého počátku jsme počítali s tím, že promítat se bude každý den, že budeme zařazovat i divadelní představení a že tuto novou budovu opravdu zaplníme co nejpestřejší nabídkou kulturního vyžití. Navíc tu máme k dispozici i prostory pro setkávání a aktivity místních spolků či organizací. Vše je bezbariérové a každý den je otevřena i kinokavárna se zajímavou nabídkou sladkých i slaných pochoutek. Myslím si a doufám, že si sem místní i turisté najdou cestu a budou spokojeni," popisuje programovou náplň produkční Martina Ondrová.

Nutno dodat, že samotní diváci odcházeli z prvních promítání nad míru spokojení a pochvalovali si, že nebudou muset za premiérovými filmy v té nejvyšší kvalitě dojíždět do brněnských multikin.

Podrobný program kina včetně on-line rezervace vstupenek najdete na www.kinohustopece.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.