Největším letošním lákadlem jsou mandloňové sady a soutěžní trasy k nim, které jsou doslova obsypány soutěžními stanovišti, ukrytými keškami a občerstvovacími stanicemi - rybí, farmářské či zvěřinové speciality a tajemně znějící špekáčkomat u ovčína. Navíc se samotné mandloně letos chystají do květu a vše nasvědčuje tomu, že v den slavností budou v plné kráse. A rozkvetlé mandloně opravdu stojí za vidění.

Dukelské náměstí v centru města se pak promění v jednu velkou gastrozónu, kde uvidíte kuchařské show, ochutnáte mandlové speciality i mandlové pivo, zakoupíte výrobky z mandlí, okoštujete Hustopečské městské víno a otevřou se i mandlové dílničky pro tvořivé ručičky. To vše za doprovodu několika kapel i cimbálové muziky. Program na pódiu zpestří soutěž jedlíků i vyhlášení soutěže O nejlepší mandlové dezerty, které budete moci i ochutnat.

Vrcholem dne pak bude v 15:30 pokus o zápis do České knihy rekordů, kdy se všichni návštěvníci budou moci zapojit do Největšího přípitku mandlovicí. Hostesky na náměstí rozdají přesně 1132 panáků mandlovice - přesně tolik stromů totiž roste v hustopečských mandloňových sadech.

Po skončení hlavního programu v 17:00 ožije vinařská ulička Na Hradbách, kde budou slavnosti pokračovat ve sklípcích místních vinařů, kteří si připravili své vlastní programy s degustací vína, grilováním, cimbálovou muzikou a dalším.

Hustopeče se o tomto slunečném víkendu zkrátka stanou místem různorodých zážitků, které si nesmíte nechat ujít.

Další informace: www.slavnosti-mandloni.cz. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.