Videoreportáž

V pondělí 3. září a odstartoval nový školní rok. Stavební úpravy a vydatný ranní déšť nasměrovaly v obou základních školách prvňáčky, jejich rodiče i žáky vyšších ročníků dovnitř, kde je vítali zástupci škol, města i unie rodičů. 

V Základní škole Komenského jako první popřál prvňáčkům všechno nejlepší do nové životní etapy ředitel Jaroslav Vysloužil. Ten vede školu od 31. srpna letošního roku a převzal ji po dlouholetém řediteli Miroslavu Patlokovi, který odešel do důchodu. Hodně zdaru dětem popřály také starostka města Hana Potměšilová a za unii rodičů Renata Harmáčková. Základní škola Komenského přijala do svých řad 59 nových prvňáčků, kteří jsou rozděleni do tří tříd. 

Základní škola Nádražní otevřela jednu první třídu. Všechny nové i stávající žáky přivítala ředitelka školy Ivana Matějíčková s místostarostou města Bořivojem Švástou. A na děti čekalo po prázdninách překvapení. V novém mají sociální zázemí a toalety, které již nějakou dobu po modernizaci volaly.

Poprvé v tento den vyjel do hustopečských ulic také školní autobus, který v místních vyvolává různé postoje. Ukázalo se však, že jeho provoz by mohl pomoci s dopravou dětí a časem tak ulehčit i náročné dopravě v okolí škol. Hned první jízdu pod dohledem městského strážníka využila čtyřicítka dětí s doprovodem rodičů. 

Děti se po prázdninách vrátily také do hustopečských mateřských škol. Tu U Rybiček vede nově Ivana Kouřilová, která zvítězila ve výběrovém řízení a nahradila Evu Javůrkovou. V obou školkách se první školní den mísily slzy se smíchem a zejména ti nejmenší si na školku, paní učitelky i nové kamarády teprve zvykají.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.