Divadelní festival Pod širým nebem pořádá Město Hustopeče v prostorách nádvoří historického domu U Synků již osm let a mezi milovníky divadla má své pevné místo. Představují se zde nejen profesionální soubory, ale i ochotníci ze širokého okolí. Tradičně se v programu objevují i hry pro děti.

Videoupoutávka

PROGRAM:

Středa 11. 7. ve 20:30
KRÁLOVNY (Amatérský soubor Smotaná hadice Křenovice)

Na psychiatrickém oddělení v lázeňském zařízení praskla voda, takže klid pokoje, který zatím obývá pouze paní Johana, naruší dvě nové nájemnice. Usměvavá a čiperná paní Zita a slepá Eliška.... Během představení proběhne ochutnávka vín vinařství První vinařská s.r.o. Hraje se za každého počasí. V ceně vstupenky je sklenička vína.

Sobota 14. 7. ve 20:30
ŽENA, KTERÁ UVAŘILA SVÉHO MANŽELA
(Nela Boudová, Ilona Svobodová, Otmara Brancuzský)

Originální a vtipná černá komedie je exkurzí do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení a ukazuje nový význam rčení, že „láska prochází žaludkem“. Po představení zahraje CM Gracia a proběhne ochutnávka vín Vinařství Aurora. Hraje se za každého počasí. V ceně vstupenky je sklenička vína.

Neděle 15. 7. ve 18:00
HRNEČKU, VAŘ! (Divadlo Strom - představení pro děti)

Autorská pohádka na motivy známého příběhu Karla Jaromíra Erbena o kouzelném hrnečku. Kromě selky Dobrušky a jejího hrnečku, který dostane od staré babičky, se děti mohou těšit na příběh o lásce i lidské závisti. Pohádka je určena pro nejmenší diváky (3-8 let). Délka představení cca 45 minut. Hraje se za každého počasí.

Středa 18. 7. ve 20:30
DVA (Divadelní soubor Amadis Brno)

Tragikomedie o tom, co všechno se za jediný večer může odehrát v obyčejné hospodě. Ačkoli hrdinové jsou úplně všední lidé, jejich příběhy jsou naprosto neobyčejné – silnější než všechna hollywoodská dramata dohromady. Během představení proběhne ochutnávka vín vinařství Vinařství U Harmáčků. Hraje se za každého počasí. V ceně vstupenky je sklenička vína.

Pátek 20. 7. ve 20:30
ZELŇAČKA (Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml., Barbora Jánová)

Chytrá komedie o velikém přátelství, lásce, ufonovi, polívce a nebi plném hvězd.K čemu vylepšovat svět, když to nejlepší bylo již dávno vymyšleno? Příběh se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. Po představení zahraje CM Sylván s ochutnávkou vín Vinařství Starý vrch. Hraje se za každého počasí. V ceně vstupenky je sklenička vína.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v domě U Synků v Hustopečích.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.