Kinematovlak, který v úterý 15. května odstartoval ze Zlína, přiváží od 16. do 18. května na jih Moravy pohádky a zábavu pro děti dospělé. „Putování Kinematovlaku je tradičním symbolem pro veřejnost, že se Zlín Film Festival nezadržitelně blíží,“ uvedla výkonná ředitelka festivalu Jarmila Záhorová a dodala: „Jsem moc ráda, že ze Zlína rozváží radostnou festivalovou atmosféru do mnoha koutů České republiky.“

Ve spolupráci se společností České dráhy, a.s. a ČD Cargo, a.s. byla určena letošní trasa Kinematovlaku, která vede ze Zlína přes Hodonín, Břeclav, Znojmo, Svitavy, Náchod, Hradec Králové, dále pak zamíří do Trutnova, Nymburku, Poděbrad, Turnova, Liberce. Své putování zakončí v Mladé Boleslavi, v sídle jednoho z hlavních partnerů festivalu – společnosti Škoda Auto a.s.

Do následující stanice odjíždí vlak vždy po ukončení poslední projekce. Dopolední 30minutové bloky začínají v 9 hodin a jsou určeny pro školy a školky. Děti se mohou těšit na pásma složená ze známých pohádek. Odpoledne patří veřejnosti a program je složen z pohádek o delší stopáži. Pro všechny je vstup zcela zdarma.   

Vlak plný zábavy, pohádek i poučení přináší malým divákům nevšední filmový zážitek. Kromě hlavní součástí vlaku, Kinovozu upraveného do podoby kinosálu, nechybí ani herna zvaná Vláček Hráček a Historický vagon s edukativním charakterem. V něm návštěvníci uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo a nahlédnou také do historie měst, kterými Kinematovlak projíždí.

Zastávky Kinematovlaku na jihu Moravy:

16. května          středa                  Hodonín

17. května          čtvrtek                 Břeclav

18. května          pátek                   Znojmo

Harmonogram jízdy vlaku, časy promítání a další informace jsou k dispozici na www.zlinfest.cz 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.