Do Boskovic se na 32. Mistrovství České republiky sjelo v pěti kategoriích 62 aktivních účastníků, kteří si postup na tento závěrečný turnaj museli vybojovat na turnajích jednotlivců v průběhu celé sezony. Všichni účastníci měli zajištěno ubytování v Penzionu pod Zámkem a večeři po skončení turnaje samotného pak v Restauraci Hradní.

Slavnostního zahájení se zúčastnil senátor Ing. Stanislav Juránek, za město Boskovice pak místostarosta Ing. Jaromíra Vítková, za Jednotu Orel Boskovice Ing. Jaroslav Vítek.

Reprezentativní prostory zámeckého skleníku však domácím borcům moc nesvědčily. Jedinou medaili nakonec vybojoval v kategorii mladších žáků Jan Feruga, když ho od mistrovského titulu dělil pouze horší brankový rozdíl. I stříbrná medaile je však velkým úspěchem. Titul si odváží do Žďáru nad Sázavou František Macháček, který se tak po bronzu a stříbru v minulých sezonách dočkal premiérového vítězství. Bronz získal Adam Šrámek (BHC Vršovice).

Těsně pod stupni vítězů stanul mezi staršími žáky domácí Vojtěch David. Až poslední kolo rozhodlo o tom, že právě na něj medaile nezbude. K těm naopak probojovali třetí Jiří Kříž (BHC Vršovice), druhý Ondřej Müller II (AB Stain Most) a vítěz kategorie Matěj Šanoba (SVČ Most).

V kategorii juniorů byli největšími favority hráči Brna a ti také svoji roli potvrdili. Na bronzovém stupni skončil Lukáš Procházka (Orel Královo Pole), stříbrnou příčku obsadil Jaromír Procházka a titul spolu s vítězstvím v Českém poháru juniorské kategorie získal sedmi vítězstvími v sedmi zápasech Patrik Juchelka (oba SDS Exmost Brno).

Kategorie žen měla několik favoritek. Největšími byly Veronika Grabinská z Frýdku-Místku, Nikola Velebová z Brna a Petra Zajíčková ze Žďáru nad Sázavou. Mistrovství České republiky je však turnaj těžký a často nedopadne podle předpokladů. A tak se stalo i tentokrát. Mistryní se stala hráčka, od které to čekal málo kdo. Anna Ignacová z týmu Šprtmejkři Ostrava, která tak zvítězila před druhou Zajíčkovou (Žďár n. S.) a třetí Foltýnovou (Praha).

Kategorie mužů bývá každoročně nejsledovanější ze všech. Většina z nejlepších hráčů z celé republiky, usilujících o titul, také pravidelně nastupuje v dresu některého z prvoligových týmů v nejvyšší soutěži družstev.

Turnajovým pavoukem se do semifinále probojovali Předešlý Libor (Uherčice) – Tichavský Aleš (Ostrava) a Smolík Michal (Praha) - Odehnal Michal (Boskovice). V něm byli úspěšnější Předešlý a Smolík. Tichavský s Odehnalem se utkali o třetí místo.

Oba zápasy o poháry byly velmi vyrovnané a o vítězství rozhodovala jediná branka. Třetí příčku nad domácím Odehnalem získal Tichavský gólem v prodloužení. Pro titul si však do Boskovic přijel zkušený matador Libor Předešlý z Uherčic, který se jej dočkal při své třetí finálové účasti, stříbro do Prahy odváží Michal Smolík.

Více na www.uhshbrno.cz nebo http://vysocina.billiardhockey.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.