O tom, že nezištná pomoc má v naší společnosti své místo a velký smysl, se přesvědčily o posledním zářijovém a také prodlouženém víkendu rodiny s dětmi ve věku 3 - 10 let. V areálu Ekologického volnočasového centra Švýcárna proběhl tábor pro rodiče a prarodiče s dětmi s názvem Vetřelec.

Děti i rodiče se zapojili do aktivní dobrovolnické práce a svým dílem přispěli k omezení výskytu některých invazivních rostlinných druhů, které do Moravského krasu pronikají a omezují biodiverzitu v tomto chráněném území. Věnovali se monitoringu těchto rostlin i jejich likvidaci. Kromě toho objevili, že dobrovolnická práce a občanská angažovanost má určitě smysl, a to v každém věku. Děti i rodiče si boj s vetřelci jaksepatří užily a práce se pro ně stala skvělou zábavou.

Díky grantové podpoře mohli organizátoři akce ze Základního článku Hnutí Brontosaurus Modrý kámen sestavit také metodiku, jak akci uspořádat a vést tak, aby bylo možné navázat na tento úspěšný první ročník.

Tábor byl realizován v rámci projektu Švýcárna přírodě a lidem podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Další informace: www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.