V neděli 9. června od 17 hodin to bude velký koncert hned tří smíšených sborů – Smíšeného sboru Kantiléna Brno, Komorního smíšeného sboru Kantila Křtiny a Pěveckého sboru Virtuosi di Mikulov pod vedením svých sbormistrů Martina Franze a Lukáše Sotoláře. Návštěvníci se v jejich podání mohou těšit na kantátu Carmina Burana německého skladatele Carla Orffa. Dirigovat bude Martin Franz.

Kantáta je známá především v doprovodu velkého symfonického orchestru – o to zajímavější pro posluchače bude jeji další zajímavá podoba. Ve Výpustku se uskuteční v doprovodu dvou klavírů a bicích nástrojů.

"S Martinem Franzem spolupracujeme již několik let na společných sborových projektech. Během této naší dlouhodobé spolupráce s amatérskými sbory vznikl návrh realizovat společně kantátu většího rozsahu, kterou vzhledem k počtu zpěváků nemůžeme provést samostatně. Domluvili jsme se tedy na spolupráci tří sborů, v nichž působíme jako sbormistři, '' informoval o vzniku projektu Lukáš Sotolář.

Není to však poprvé, co se sbory podobné akce zúčastní. Podle Sotoláře mají zkušenosti s pořádáním koncertů v různých jeskyních Moravského krasu a dokonce i s akcí tak velkého rozsahu – za zmínku stojí koncert z roku 2008, kde účinkovalo pět sborů, některé i ze zahraničí. Celou akci navíc živě přenášela rozhlasová stanice Proglas.

Koncert ve Výpustku je první ze tří, které letos sbory společně absolvují. Na další se můžou posluchači těšit 31. srpna od 19 hodin v Mikulově (Rajská zahrada gymnázia) a 13. listopadu od 19.30 v Brně (Besední dům).

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.