Pohádkovou jeskyni organizuje spolek KŘOVÝ (Křtinský Ochotnický Výkvět) a pracovníci jeskyně Výpustek už potřetí.

V rámci této akce jsou pro návštěvníky připravené speciální prohlídky s pohádkovou tematikou – děti se tak mohou těšit na setkání se statečným princem, zlým černokněžníkem a dokonce i s drakem. To však není všechno – v celém areálu jeskyně čekají na děti různé další aktivity, což je změna oproti minulým ročníkům.

Předchozí dva roky psala scénář a na jeho realizaci se z velké části podílela především režisérka, scénáristka a herečka KŘOVÝ Marcela Kuchyňková. Letos její úlohu převzal mladý, ale nadšený divadelník Jiří Liška. '

"Jsem zaměstnancem jeskyně Výpustek a k tomu vedu dva divadelní soubory, ve třetím hraju... Na Výpustku se to samozřejmě ví, a tak když se rozdělovaly akce na tento rok, přistála mi taky jedna. Původně to měla být úplně jiná akce než Pohádková jeskyně, ale nakonec dělám právě ji. Ze začátku dlouho trvalo, než jsem přišel na to, jak bych si celou pohádku představoval," říká Liška o tom, jak se ke psaní scénáře dostal.

''Nakonec to dopadlo tak, že jsme pohádku v jeskyni doplnili o různé aktivity před jeskyní, jako je třeba skákání v pytli nebo hod na terč. Děti budou sbírat razítka za splněné úkoly, až je všechny nasbírají, dostanou za ni drobnou odměnu," dodal k aktivitám v areálu jeskyně.

Vzhledem k velkému zájmu se doporučuje návštěvníkům včasná rezervace předem, některé vstupy už jsou totiž úplně zaplněné. Kontaktní údaje pro rezervaci najdou návštěvníci na plakátech i na stránkách jeskyně Výpustek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.