Již tradičně vítá první návštěvníky nové sezóny rozkvetlý zámek plný jarních květin. Letos jsou navíc pestrobarevná květinová aranžmá doplněna o krajku a o portréty, na kterých šaty dam zdobí právě krajka. Návštěvníci se mohou těšit i na vzorníky krajek nebo na historické módní katalogy.

Zámek plný barev se na návštěvníky těší po celou dobu velikonočních svátků, včetně pondělí a výjimečně bude otevřeno i ve všední dny. Květiny tak můžete na zámku obdivovat až do 12. dubna. Přijďte tedy přivítat jaro na zámku s krajkou.

Na zámeckém nádvoří bude ve dnech 4. - 6. dubna probíhat jarní minijarmark s velikonočními dekoracemi a květinami. Navíc 5. a 6. dubna bude otevřeno i zámecké zahradnictví a skleník s oranžerií.

Kdo zavítá o Velikonocích na lysický zámek, má také možnost shlédnout jedinečnou výstavu historických pečetí ze soukromé sbírky Libora Kratochvíla. Tato sbírka čítá téměř 1800 nejrůznějších pečetí z období 14. – 19. století. Tyto kousky budou ještě doplněny o rodokmeny šlechtických rodů, které podepsaly Prohlášení české a moravské šlechty v roce 1939.

Výstavu Historických pečetí spojenou s výstavou a projektem Šlechtická poselství můžete navštívit vždy v otevírací době zámku až do 28. června.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.