„Návštěvníci tak mezi našimi tropickými a subtropickými květinami spatří několik desítek druhů těchto zajímavých rostlin, u nichž funguje obrácenost potravního řetězce, kdy běžně v přírodě konzumují živočichové rostliny. U masožravých rostlin je to naopak. Kořistí masožravých rostlin se stává nejenom drobný hmyz a vodní plankton, ale ve větších pastech může uvíznout i myš, žába, ještěrka nebo ptáček,“ sdělil vedoucí zahrady Radoslav Kacerovský.

Návštěvníci uvidí několik desítek druhů masožravých rostlin zastoupených z celkem 15 rodů. „Zajímavostí určitě bude i rostlina s názvem roridula neboli chejlava, která sice svým lepem dokáže ulovit velké množství hmyzu, ale nedokáže ho rozložit a vstřebat. Ve společnosti této rostliny však žijí klopušky z řádu ploštic, které se živí tímto hmyzem a svými výkaly následně rostlinu hnojí,“ dodal Kacerovský.

Prodejní výstavu, která bude přístupná od 9 do 17 hodin, doplní 20 panelů s fotografiemi a texty z cesty za láčkovkami na Borneo, které Táboru zapůjčila Botanická zahrada hlavního města Prahy.

Na výstavě bude podle něj možné zhlédnout též zástupce českých masožravých rostlin. Těch v ČR roste ve volné přírodě celkem 13 druhů.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.