Představí se nejen soubory z ČR, ale i desítky zahraničních hostů. Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní průvod městem a ohňostroj u Žižkova náměstí, dále na středověké tržiště, šermířské souboje nebo třeba staročeské jarmarky. Pro nejmenší nebude chybět hravý koutek Dětský ráj a pro dospělé koncerty souborů či kapel.

„Na Táborských setkáních si hodně zakládáme a příprava nám zabere celý rok. Nejvíce lidí očekávám v pátek při slavnostním zahájení a v sobotu při průvodu,“ řekla Právu zastupitelka a členka správní rady Nadační fondu Táborská setkání Simona Žirovnická (ODS).

Páteční program zahájí v 19.30 koncert Ústřední hudby Armády České republiky. „Ve 20.45 půjde Táborem pochodňový průvod. Vyrazí z náměstí Tomáše Garrigua Masaryka po třídě 9. května až na Žižkovo náměstí," vysvětlila vedoucí odboru kultury Lenka Horejsková. Ohňostroj a laserová show, jimiž se symbolicky oslaví významné jubileum, se nad městem rozsvítí ve 21.10.

V sobotu v 10 hodin se zájemci mohou přijít podívat na otevření obnovené expozice Husité v Husitském muzeu na Žižkově náměstí.

Tento den bude na akce nejbohatší. Od 9 hodin se na náměstí Mikuláše z Husi koná staročeský jarmark, v 10 hodin na Křižíkově náměstí vystoupí fanfárový soubor z Kostnice i taneční historický soubor z Francie a Německa. Za návštěvu stojí také středověký řemeslný trh na Tržním náměstí. Večer na Žižkově náměstí zazpívají Kamil Střihavka, Divokej Bill a Petr Kolář. V Housově mlýně se zase od 22 hodin uskuteční velká noční ohňová show.

V neděli pak budou od 9 do 17 hodin otevřeny táborské památky. „Rozpočet je půl miliónu korun. S tím, jak chceme návštěvníkům ukazovat nové zajímavosti, nám také stoupají náklady,“ dodala starostka Tábora Hana Randová (ODS).

 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.