V neděli 26. května v zcela zaplněném obecním sále na Dubí Hoře proběhla sportovní akce, zasvěcená nejmenšímu hracímu míči. Hlavním organizátorem byl též v daném sportu sám aktivní Václav Peterka. Odpolednem prováděl moderátor František Mareš. 

Prvotní utkání sehráli amatéři z Pamětic a Drhovle, poté hlavní protagonisté s amatéry z TJ Osek, takže šanci pokořit letité hráče měli například jak zedník, tak rybář. Místní pochopitelně fandili svým kamarádům z obce a oseckého klubu, takže ostřílení borci byli s podporou z publika pochopitelně v menšině. Sám Peterka svedl tvrdý souboj s Panským. Nečekanou a vřele přijatou vsuvkou bylo klání mezi veličinami kopané a hokeje, tedy Janem Kollerem a hokejovým brankářem Jakubem Kovářem. 

Po krátké přestávce, kdy proběhlo slosování vstupenek o ceny (nečekaně 1. a 2. cenu získaly vstupenky s čísly 184 a 185, takže odměny putovaly do jedné rodiny, získající i hlavní výhru, tedy zájezd do Maďarska), následovala očekávaná exhibice zkušených stolních tenistů.

Nejen že jak Orlowski, tak Panský mají pálku doslova v ruce, ale zejména Panského klaunství bylo další nadstavbou mače. Byť postavy drobné a zdaleka ne štíhlé, vyskakoval, akce rozverně komentoval a po vzoru rockové hvězdy neváhal vlézt do kotle, tedy za mantinely mezi publikum, a vracet údery směrované daleko mimo hrací plochu. 

VIDEO: Náhled na duely Koller - Kovář a Orlowski - Panský

Akce přitáhla velký počet zájemců, spokojeni byli jak pořadatelé, s Václavem Peterkou v čele, tak četní návštěvníci.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.