Orlík se stal v létě roku 2016 osudným osmnáctileté Simoně J. při projížďce na pramici po hladině přehrady se svým přítelem (ten vyvázl jen se zraněními). Mediálně známý případ, díky němuž došlo i k přehodnocení legislativy ve věci pohybu vodních motorových plavidel, zanechal hluboké rány v srdcích těch, kteří Simonku znali. 

Matka, a to i díky duchovnímu Bratru Filipovi (který se jí stal v poslední době kromě přátel, rodiny a podobně osudem zasažených další oporou v překonávání bolestí duše), iniciovala na den narozenin své dcery pietní setkání s vzpomínkou na zesnulou v sakrálním prostoru husitské církve v Orlíku nedalekých Mirovicích. Kromě rodiny dorazilo i několik přátel a známých, všichni ocenili průběh obřadu, celebrovaného „nováčkem“ bratrem Ivanem, který ve zdejším kostele působí teprve měsíc.

Po finálním svatém přijímání se účastníci přemístili na hřbitov v Orlíku, kde zapálili svíčky a věnovali další tichou vzpomínku dívce, která měla ještě před sebou šance na plný život i dávání radosti blízkým.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.