V sobotu 7. května zavítala do královského města Písku spanilá jízda - nejednalo se však o vlky noci, soumraku či východu, ale ukázkovou demonstraci nádhery starých automobilů a motorek. Rallye Křivonoska nečerpá svůj název od opeřence, dnes zvaného odborně křivka, leč původ vychází z názvu kempu u Hluboké nad Vltavou.

Tato mezinárodní soutěž, požádaná Veteran Car Clubem České Budějovice, má za sebou bezmála padesátku ročníků a nepředstavuje jen domácí držitele udržovaných historických vozidel. Zastoupení mívají též milovníci veteránů ze Slovenska, Německa, Rakouska, z Dánska i Velké Británie. 

Vycizelovanou krásu originálních vozů a motocyklů, které sjely z výrobních pásů před mnoha lety, mnohdy doplňovalo dobové oblečení účastníků soutěže. Start byl v dopoledních hodinách z kempu u Hluboké, po zastávce v Písku, kam účastníci dojeli přes Temelín a Albrechtice, se opět veteránské dopravní prostředky vrátily se svými právem pyšnými majiteli přes Ražice a Protivín na Hlubokou.

Rozsáhlejší galerie fotografií

Nostalgie po časech, kdy automobil nebyl krátkodobým spotřebním zbožím jako dnes, tak rozezněla duše mnohých příznivců techniky, která má i ducha ztracené doby.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.