Když se obrátili na obecní úřad ve Studené o pomoc, začala jsem, protože jsem na obecním úřadě zaměstnána a jednoho ze začínajících bikerů máme doma, přemýšlet, jak mladým nadšencům v jejich činnosti pomoc.

Obec Studená v minulých letech vybudovala dětské hřiště, vedle něj hned dopravní hřiště, ale bohužel víceméně pro děti maximálně do 12 let. Vedle těchto hřišť, ale zůstal dostatečně velký pozemek, který je ve vlastnictví obce Studená, navíc s nezanedbatelnou hromadou zeminy, takže mě napadlo vybudovat bike park zde.

A to už byl jen krůček k začátkům realizace, vedení obce s vybudováním bike parku souhlasilo a přislíbilo dovoz další potřebné zeminy i poskytnutí techniky potřebné pro přesuny zeminy.

Oslovila jsem tedy odborníka z nejpovolanějších, a to Alexe Sidora, který se tomuto sportu už několik let úspěšně věnuje a průběžně buduje dráhu poblíž nedalekého Brandlína, kde ve svém volném čase trénuje. Alex s pomocí ochotně souhlasil, pomohl se základním rozvržením jednotlivých drah.

Když zrovna neměl čas Alex, byl jeho prodlouženou rukou jeden z iniciátorů výstavby bike parku ve Studené, Jirka Švanda, který byl při práci mechanizace a dohlížel, kam co navézt, a pak už to bylo na nadšených bikerech.  

Kluci se do práce pustili opravdu s chutí a první výsledky už se dostavují a už probíhá i testování. Pokusy se samozřejmě neobejdou bez pádů a taky šrámů jak na těle, tak i na kolech, ale nic z toho neubírá z nadšení při nové zábavě.   Kluci si zaslouží velkou pochvalu, protože je za nimi vidět velký kus práce.

Věřím, že se jim podaří bikepark brzy dokončit, budou si ho maximálně užívat a ještě letos nám předvedou, co se naučili.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.