Kromě tanečního sálu, který byl rozšířen, restaurace, vinárny a tanečního klubu pro mladé zde vznikly nově i divadelní kavárna a pasáž z Rožmberské ulice. Z ankety, kterou Právo u prvních návštěvníků provedlo, vyplynulo, že asi nejpovedenější je nová divadelní kavárna.

„Téměř jsem to tady nepoznal. Líbí se mi hlavně ta kavárna, protože se propojuje s vedlejším divadlem. O přestávce při divadelní inscenaci tak si budeme moci zajít na víno nebo kávu,“ řekl Právu jeden z prvních návštěvníků znovuotevřené Besedy.

Oprava Besedy netrvala ani rok. „Pro Třeboňáky bylo otevření srdeční záležitostí. Mám radost, že reakce lidí potvrdila správnost našeho rozhodnutí zachovat původní společensko kulturní účel Besedy,“ poznamenal v rozhovoru s Právem starosta Třeboně Jan Váňa (ODS).

Zdůraznil, že bylo povinností města Besedu opravit, protože kromě tradice jde o kulturní památku, která představuje největší objekt v centru Třeboně. Vložit investici do kultury ocenil i architekt Jaromír Pizinger, který opravu Besedy navrhl.

„Společnost se nepozná podle míry obchodů, které se nacházejí, ale podle úrovně kultury. Ostatní města by si proto měla z Třeboně vzít v tomto směru příklad,“ řekl při slavnostním otevření architekt. Besedu budou provozovat Bertiny lázně, které už provozují nedaleké kino. To město taktéž opravilo podle návrhu Pizingera.

„Restaurace, vinárna i rockový klub budou otevřeny každý den. Klub bude dokonce fungovat až do čtyř hodin ráno. Pro společenský sál plánujeme plesy a kavárna bude sloužit i divadlu,“ řekl Právu prokurista Lázní Berta Martin Blažek.

Otevřená restaurace je největším stravovacím zařízením v Třeboni svého druhu. „Budeme se specializovat na českou kuchyni, a protože se nacházíme v Třeboni, nesmí chybět tradiční třeboňský kapr,“ vysvětlil Blažek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.