Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Na statku Bemagro v malebném podhůří Novohradských hor, dnes hospodaří tzv. biodynamicky. Jedná se o jedinečnou formu biozemědělství, kde zemědělci uznávají nejen materiální, ale také spirituální hodnoty. Snaží se svou prací jednak uzdravovat život na Zemi a zároveň produkovat zdravé a výživné produkty.

Farma je držitelem certifikátu Demeter, což znamená závazek dodržovat přísné podmínky biodynamického zemědělství, které dalece překračují rámec ekologického hospodaření.

Dojení krav a jízda na býkovi

Pro děti i dospělé jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete se moci dozvědět více o zpracování mléka, prohlédnete si chov dojnic převážně holštýnského plemene či Selský dvůr – místo pro malochov prasat, ovcí a drůbeže.

Akce začíná v sobotu 20. 8. od 10 hodin a vstup je pro návštěvníky zdarma.

Více na farmarskeslavnosti.cz

 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.