Opernímu souboru Jihočeského divadla se středeční premiéra Divotvorného hrnce vydařila natolik, že má inscenace nakročeno stát se hitem Otáčivého hlediště nejen v této sezóně, ale i v roce příštím. Skvělou práci odvedl režisér Josef Průdek, který opět dokázal, že má pro práci s „točnou“ cit a umí skvěle využít prostor českokrumlovské zámecké zahrady. Protože unikátní obousměrně otáčivé hlediště umožňuje rychlé střihy, otočí se s diváky během představení 33krát.

Vynikající výkony podali také herci a zpěváci v čele s první českou Evitou Radkou Fišarovou v roli Káči (alternuje ji Iva Hošpesová) a Janem Křížem, držitelem Ceny Thálie 2012, coby Woody Rychtarikem. Toho v roli střídá další známá tvář – Ondřej Veselý, kterého můžete znát ze seriálu Vyprávěj, v němž si zahrál Jardu France. Rovnocenným partnerem jim je Martin Hruška, který – v alternaci s Pavlem Klečkou – s chutí hraje vodníka Čochtana.

„Děkuji za příjemně strávené nedělní odpoledne na představení Divotvorného hrnce, povedlo se Vám na jedničku s hvězdičkou, dětem se nejvíce líbil samozřejmě vodník, pan Klečka exceloval. Já chválím všechny herce za to, jak podali ty nádherné melodie.“ „To, že jde o vynikající muzikál a komedii, vím dlouho. Ale nadšená jsem byla zejména ze zpracování a především z faktu, že před točnou vidím přední členy nejen opery, ale i činohry a baletu JD. Paní Mládková v roli Zuzany úplně rozkvetla, Čochtan pana Klečky byl prostě fantastický a hostující Honza Kříž vnesl do řad souborů JD svěží krev. Obrovskou pochvalu a díky by si prostě zasloužili všichni účinkující. Děkuji všem, kteří se na této inscenaci podíleli!“

To jsou reakce diváků, kteří v neděli 23. června navštívili benefiční předpremiéru Divotvorného hrnce, jejíž výtěžek ve výši 150 000 Kč Jihočeské divadlo věnuje obcím nejvíce zasaženým letošními povodněmi.

Vstupenky na muzikál jsou zatím stále k dostání, ale z vlastní zkušenosti doporučuji s jejich nákupem, či rezervací příliš neváhat. Zakoupit je můžete v pokladně Jihočeského divadla v Českých Budějovicích nebo na pokladně u zámecké zahrady v Českém Krumlově. Rezervace je možná na www.otacivehlediste.cz. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.