Co vlastně kiteboarding je?

Kiteboarding je sport, při kterém závodník jede po vodě na speciálním prkně a využívá při tom tažného draka. Tento sport se sice řadí mezi extrémní, díky rychlému vývoji a spoustě inovací ve výstroji se však stává dostupnějším a bezpečnějším i pro širší veřejnost.

Provozovat se dá v několika formách – nejen na vodě, ale i na sněhu (snowkiting), na zemi (landkiting) i jako buggykiting. Drak se dá využít i při jízdě na mořském kajaku. Vybrat si zkrátka může každý.

Podmínky na Lipně jsou pro kiting jako stvořené

Logicky vzato organizátoři závodů v kiteboardingu vyhledávají lokality, které svými podmínkami provozování tohoto rychle se rozvíjejícího sportu umožní. Lipno je pro takovou událost jedinečné, což potvrzuje i Helmut Scheismussen, který za kitováním na Lipno dojíždí dokonce až z německého Mnichova.

Co se bude o víkendu dít?

Jak již bylo řečeno, jedná se o závody na vodě. Pojede se tedy klasický okruhový závod, kterého se zúčastní republiková špička.

„Pozvaní jsou i závodníci ze zahraničí a kromě skvělé divácké podívané, kterou kite závody bezesporu jsou, bude možné testovat nové kite vybavení a blíže se seznámit s tímto dynamickým sportem,“ uvedl Martin Lafek, ředitel závodu.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.