Hráči z Čech, Moravy i Slezska, se do Dobré Vody vydali získat důležité body do kvalifikace Mistrovství České republiky. První turnaj se konal v Brně, a tak pro některé z hráčů se jednalo buď o vylepšení jejich pozice v Českém poháru, nebo naopak o pokus zapomenout na nepovedený první turnaj a poprat se o možnost účasti na listopadovém Mistrovství v Praze.

Hráči všech pěti kategorií hráli jako již tradičně všichni společně systémem opravného pavouka, kdy hráč jednou poražený má stále šanci bojovat o celkové třetí místo. Někteří jednotlivci tak mohou odehrát až 11 utkání na své cestě turnajem. To z tohoto typu turnaje dělá jednu z nejnáročnějších akcí v sezóně.

Mnozí hráči z žákovských kategorií často překonávají hráče o generaci starší. Především tedy pro ně jsou takovéto turnaje významnou součástí jejich přípravy pro soutěže družstev, které se v ČR hrají a z nichž nejvýznamnější je 1. liga, která má v květnu na programu již 4. soutěžní kolo.

Nejvíce se v současné době daří v žákovských kategoriích mladým hráčům z týmu BHC Fighting Saints z Peček. První místo mezi staršími žáky obsadil Josef Sadil a mezi mladšími žáky Ondřej Tichý. Nejlepší ženou byla jejich týmová kolegyně Milada Foltýnová. Jedinou kategorii vyhrál hráč jiného týmu a to Lukáš Veselý z Orla Bohunice kategorii juniorů.

Nejvíce se však v tomto turnaji dařilo dvěma brněnským hráčům. Do finále se probojoval Jiří Nakládal (BHC Dragons Brno) a podruhé v řadě Martin Kučera (SHL SD EXMOST Brno). Brzy v úvodu se dvěma góly ujal vedení Nakládal. Ve třetí třetině pak přidal třetí zásah. Kučera se však nevzdal a snížil na 1:3, ale závěr opět patřil Nakládalovi, který zvítězil 4:1. Třetí místo pak v Dobré Vodě získal Pavel Koloděj (Šprtmejkři Ostrava), který porazil Lukáše Veselého z Orla Bohunic.

Do konce roku jsou vypsány ještě dva turnaje nejvyšší kategorie. Třetí se koná 8. září v Ostravě. Do té doby se uskuteční také květnová a červnová soutěží kola první, druhé i třetí ligy družstev.

Body do Českého poháru je však možno získávat i na průběžně vyhlašovaných regionálních turnajích kategorií ČP 12 a Expres. Jejich přehled najdete na stránkách http://www.uhshbrno.cz.

Jste-li hráči z Vysočiny, pak pro Vás organizuje soutěže také místní sdružení. Informace kdy a kde se hraje, naleznete na webu http://vysocina.billiardhockey.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.