Před posledním kolem 1. ligy družstev měl domácí tým SHL WIP Reklama Dobrá Voda výhodnější pozici s osmi výhrami na čele tabulky. Hned za ním se ztrátou jednoho bodu za remízu se do závěrečného přímého souboje o titul Mistra ČR v družstvech chystal tým BHC Dragons Brno. Třetím týmem, který se účastnil sobotního trojutkání v domácí aréně Dobré Vody bylo SHL Brno.

Dobrá Voda se na úvod rozehrála do velké pohody, když porazila hostující SHL Brno 16:5.

V následujícím souboji se odehrál zápas roku mezi domácí Dobrou Vodou a Dragons Brno. Dragons začali nejlépe jak to šlo. Téměř neporazitelný Milan Mach začal zápas prohrou s Martinem Boháčkem 1:7, Míra Škorpík zvládl zápas s Petrem Honsou 3:1 a Jarek Frankl chytře porazil Martina Pařeza 1:0.

Poté však zabrala Dobrá Voda, která zkorigovala výsledek na 5:6 po čtvrté směně. V posledním kole nejdříve Mach rychle v úvodu rozhodl zápas proti Vyoralovi. Teď šlo Dragonům o vše. Vyhrát alespoň na jednom stole, jinak titul zůstane v Dobré Vodě.

Škorpík potvrdil pohodu ze svých čtyř posledních zápasů a i ve vypjaté páté směně proti velice silnému domácímu soupeři dokázal skórovat. Vítězstvím 3:0 nad Jiřím Honsou tak zajistil svému týmu celkové vítězství 7:6.

Po vyhraném souboji s Dobrou Vodou museli Dragons ještě porazit tým SHL Brno a Dobré Vodě nezbývalo než doufat, že dojde k překvapení a SHL zvítězí. Dragons však nezaváhal a zvítězil 14:3.

Mistr z Dobré Vody tak po druhé v řadě titul neobhájil. Ten se stěhuje po sedmi letech do rukou Dragons Brno. Miroslavu Machovi se však tato sezona mimořádně vydařila a do jeho rukou tak putuje trofej pro nejlepšího hráče soutěže Leader Trophy.

V Ostravě zvítězili dvakrát domácí. Uherčice však porazily Žďár a poskočili tak na 3. místo v 1.lize. Kohoutovice v Praze zvítězili nad domácími i týmem Mostu. Most pak porazil Prahu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.