Každý ročník má stoupající účast díky stále většímu ohlasu mezi modeláři v celé republice, ale mezi diváky. V loňském roce se zde sjelo už 28 modelářů např. až z Varnsdorfu, Mostu, Pardubic, Prahy, Českého Krumlova, pochopitelně z Týna nad Vltavou, z Berouna atd., což přilákalo několik stovek diváků.

Na dráze bude možno vidět čerpací stanici Shell, mýtnou bránu Kapsch, větrnou elektrárnu ČEZ, garáže Jihotransu aj., to vše v měřítku 1:14. Toto všestranně náročné vystoupení, technicky i finančně, bylo možno uspořádat díky finanční podpoře ČEZ, vedení města, vedení sportovní haly a Autoservisu Škoda Novotný.

Součástí přehlídky budou i dvě čtvrthodinové "noční" jízdy se zatemněním oken, při níž vynikne LED osvětlení modelů.

Tato přehlídka se koná současně s tradiční taktéž celostátní soutěžní výstavou plastikových modelářů Vltavotýnský střep, a to po šesté ve vedlejší budově Sokolovny, pod mottem „...návrat do dětských let...” Zde budou k vidění modely (kity) letecké a vojenské techniky, lodí, ponorek a automobilů. V loňském roce se tu sešlo přes 300 modelů. Tady je tradice poněkud delší, neboť dříve tito modeláři již vystavovali v prostorách Domu dětí a mládeže.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.