Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) proto zintenzivnila své prezentační aktivity právě na veletrzích cestovního ruchu po celém území Německa.

„Veletrhy v Německu přilákaly velké množství konkrétních zájemců o dovolenou v jižních Čechách a velice se osvědčila účast na veletrzích, které jsou spojeny s campingem a caravaningem. Zájemci o tento druh dovolené tvoří velmi zajímavý segment klientely, která je aktivní, ráda objevuje nové věci a pochází ze střední vrstvy," uvedl vedoucí oddělení blízkých trhů JCCR Ondřej Flemr.

S velkým zájmem se jihočeská expozice setkala v lednu na veletrhu CMT ve Stuttgartu, který navštívilo více než čtvrt miliónu lidí, podobně jako v únoru na mnichovském veletrhu F.RE.E se 150 tisíci návštěvníky či na Freizeit,Touristik & Garten v Norimberku na přelomu února a března, kam dorazilo přibližně 100 tisíc lidí. 

„Všechny tyto veletrhy jsou zaměřené na konečného zákazníka a nabízejí možnosti pro aktivní dovolenou, camping a caravaning. Potvrdilo se zde, že většina zájemců o dovolenou v jižních Čechách jak z Bavorska, tak i Bádenska-Würtenberska již náš region zná a hledá informace k opakované návštěvě," poznamenal Flemr.

V Mnichově, Stuttgartu i Norimberku se Jihočeský kraj prezentoval projektem Zlatá stezka – síť turistických tras na „Zelené střeše Evropy" spolu s Plzeňským krajem, který je jeho partnerem.

„Mnichovská expozice jižních Čech v rámci prezentace České republiky byla navíc doplněna samostatnou relaxační zónou věnovanou Zlaté stezce, kde měli návštěvníci možnost získat informace, ochutnat speciality od jihočeských výrobců potravin, zhlédnout ukázky tradičních řemesel nebo se nechat vyfotit v dobovém kostýmu," doplnila manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi.

Letošních 150 tisíc návštěvníků znamenalo pro mnichovský veletrh rekord, který se projevil i ve velkém zájmu o jihočeskou expozici.

Od 6. do 10. března se region prezentoval prostřednictvím JCCR spolu s dalšími šesti partnery přeshraničního projektu „Kultura a příroda na Zeleném pásu" na tradičním veletrhu cestovního ruchu ITB v Berlíně. Letošního ročníku se zúčastnilo okolo 10 tisíc vystavovatelů ze 180 zemí. Veletrh navštívilo zhruba 160 tisíc lidí, z toho více než dvě třetiny tvořili profesionálové z oblasti turismu.

„Pojetí expozice, jakož i zajímavý, neotřelý audiovizuální materiál: Příběhy obyvatel, památek, hospodaření v území takzvané Železné opony jak na české, tak rakouské straně hranice, vyvolalo velký zájem odborné i laické veřejnosti. Skvělý ohlas měly také ochutnávky regionálních potravin, kdy každý z projektových regionů přivezl do Berlína to pro něho typického," konstatovala manažerka projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu z JCCR Pavla Drunecká. V Berlíně byl podle ní projekt Kultura a příroda na Zeleném pásu vidět a velmi pozitivně přijat.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.