Dětský lanový park „Lanáček“ je totiž přístupný už od šesti let. Součástí bohatého programu bude dětský den. Sportovní odpoledne plné her a soutěží začíná ve 13 hodin.

„Děti se budou moci vyřádit na překážkové dráze. Shlédnou ukázky karate, jógy nebo gymnastiky i skákání nebo zumby, tanečního fitness programu. Svou prezentaci zde bude mít také Království vzduchu z nedalekého hosínského letiště,“ uvedl manažer Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou David Šťastný. Do soutěží připravila Hluboká v pohybu poháry, medaile, trička, batůžky a spoustu dalších zajímavých cen.

Šestileté a starší děti se pak mohou rovnou vydat na test Lanáčka a dalších novinek v areálu. Dospělí pak mohou otestovat adrenalinový okruh, který je po celkové rekonstrukci. Areál ovšem nabízí nepřebernou škálu možností sportovního vyžití, různých atrakcí či míst ideálních pro relaxaci.

Už v deset hodin se zde rozběhne program pro příznivce horských kol. Chybět nebudou ukázky technických novinek, zájemci budou moci vyzkoušet nová kola či si nechat ta svá odborně zkontrolovat od profesionálů. Ve 14 hodin se uskuteční slavnostní otevření plavební komory na Hněvkovické přehradě.

„Po skončení programu ve sportovně relaxačním areálu mohou návštěvníci zavítat do hlubockého přístavu, kde je bude od 19 do 22 hodin čekat večerní párty s hudbou,“ poznamenal Šťastný.

Sportovně relaxačním areálem Hluboká nad Vltavou, který je jedním z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice, projde ročně přibližně 100 tisíc návštěvníků. Své místo si zde najdou všechny věkové skupiny od dětí po seniory, stejně tak jako aktivní sportovci i rekreační nadšenci.

V areálu je k dispozici půjčovna sportovního vybavení, kde je možno si zapůjčit široké spektrum sportovních pomůcek od in-line bruslí a koloběžek po volejbalové míče nebo badmintonové pálky. Areál také zahrnuje sportoviště pro baseball a softball, basketbal, plážový volejbal, petanque, stolní tenis, golf, adventure golf, badminton a mnoho dalších sportovních aktivit. Za návštěvu určitě stojí adrenalinový park nebo dětské nafukovací centrum.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.