„Srdečně vás vítáme na 21. pokračování Vrbenského rohlíku,” zahájila soutěž Petra Klee, učitelka ČAG. „Těší nás, že pozvání přijalo symbolických 21 recitátorů, kteří se utkají ve 4 různých kategoriích.”

Po úvodních slovech přivítala Petra Klee rovněž členy poroty. Letos jimi byli Michala Piskačová, vedoucí Ateliéru 3D, milovnice divadla Ivana Bambasová a jihočeský básník Zbyněk Mrvík.

Porotu čekal nelehký úkol, protože všichni byli výborně připraveni. Během odpoledne zazněly krásné verše převážně od českých autorů. Poslední kategorie patřila vlastní tvorbě.

„Tady bylo rozhodování opravdu těžké,” přiznal Zbyněk Mrvík. „Uznání zaslouží každý, kdo se v dnešní uspěchané, přetechnizované době chopí pera a nechá prostě plynout myšlenky,” dodal mladý autor.

První místa a velké rohlíky k tomu si nakonec odnesly pouze dívky: Anna Krásnická, Tereza Sychrová, Eliška Anna Kubíčková a Alena Novotná.

Členka poroty Michala Piskačová blahopřála oceněným, ale směrem k těm, kteří na ceny nedosáhli, dodala: „Vyhráli jste všichni, jste skvělí, připravili jste nám a snad i sami sobě mnoho krásných zážitků a prožitků. Děkujeme a těšíme se opět za rok na viděnou.”

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.