Po vystoupení nadupaného dua Gwyna Ashtona v Praze si mohli jihočeští příznivci moderních forem bluesového stylu vychutnat v budějovickém Highway 61 hlas a kytarové dovádění charismatického Roba Tognoniho s doprovodnou rytmickou dvojicí, tedy s baskytaristou a bubeníkem.

Většinu repertoáru tvořily skladby z Robovy autorské dílny, často funkově laděné, ale i zacitoval něco z rockové klasiky. Příkladem budiž Hey Hey, My My od Neila Younga, nezbytnou i vcelku logickou hendrixovskou parketu oprašoval v náznacích Voodoo Child a zejména ve zcela nerevivalové verzi Jimiho zpracování tradicionálu Hey Joe (kde měl značné technické problémy po nucené výměně kytary s jejím dolaďováním během skladby). Jak živelně se doplňovala kytara s rytmikou možno shlédnou zde: http://www.youtube.com/watch?v=uDec6fO-Ndw

Co naservíroval nadmíru spokojeným posluchačům, vystihují snad postřehy v některých ohlasech zahraničních médií:

"Pouze Jimi Hendrix, Rory Gallagher a Stevie Ray Vaughan by si s ním mohli potřást rukou, kdyby byli naživu. Tognoni má něco, co má jen několik kytaristů: charakter a svůj vlastní styl. Kdo jiný může přijít s takovou skvělou hrou na kytaru a stejně skvěle umí i zpívat…" Music Machine, Nizozemsko.

"Rob Tognoni se musí obdivovat pro jeho výdrž. Je schopen udržet divoké tempo, jen pár lidí by to zvládlo… Možná je jeho výdrž důsledkem 30 let dřiny. Možná je to přirozené…" Blues In Britian Magazine, Velká Británie.

"Australan Rob Tognoni je jeden z nejlepších kytaristů dneška. Jeho dílo je kombinací klasického rocku, blues & blues rocku zahrané s největší vášní a přesností…" Bandit Blues Radio, USA.

"Jeho prsty se pohybovaly přes struny své bílé kytary s dech beroucí rychlostí. Zvláště během sólových partů byli lidé ohromeni a odcházeli s ústy dokořán kvůli jeho precizní hře na kytaru. Rob zatím zůstal zcela uvolněný, jako by hra na kytaru byla ta nejpřirozenější věc na světě..." Kölnische Rundschau, SRN.

Galerie snímků http://www.transfernet1.wz.cz/rt.htm

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.