Hlavní obsah
Společné foto Foto: Petr Mráček

Známé tváře pekly, zdobily a servírovaly srdíčka

V sobotu 9. ledna se konala v prodejně Home ART v Metropoli Zličín v Praze akce, na které se pekla parmazánová srdíčka, která si podle své fantazie nazdobila a naservírovala řada známých osobností.

Společné foto Foto: Petr Mráček
Známé tváře pekly, zdobily a servírovaly srdíčka

Parmazánová srdíčka, což je originální recept, nejprve upekl vítěz kuchařské soutěže Food parade 2015 Jakub Pešout. „Jde vlastně o populární cupcakes, ale upečené na slaný způsob. Recept uvidí za pár dnů zájemci na youtube, kde bude vznikat video kuchařka zaměřená na pečení,“ uvedl Jakub.

„Ve video pečení bude spousta receptů, návodů, jak co připravit, jak například nazdobit dort, či jiné pečené dobroty a nepůjde jen o sladké pečení,“ prozradil autor projektu, fotograf Petr Mráček.

Do Home Artu dorazily zpěvačky a kolegyně z muzikálu Fantom opery Monika Sommerová, která hraje hlavní roli Christine Daaé, a Tereza Vágnerová, která  hraje Meg Giry, swingový zpěvák Jan Smigmator, herečky Bára Mottlová a Dominiky Býmová, které můžete vidět v seriálu Přístav, hudebník Milan Peroutka ml., zpěvačka Petra Hapková.

Při zdobení a servírování se každý z účastníků pochlubil, co připravuje do budoucna. Dozvěděli jsme se, že Monika Sommerová dostala nabídku na další roli a ráda by udělala svoje první album. Tereza Vágnerová chystá album cover verzí známých hitů v novém kabátě a je i managerkou svého bratra Jakuba Vágnera. Petra Hapková se chystá také do nahrávacího studia, kde bude točit album plné šansonů. Jan Smigmator pozval všechny do Malostranské besedy, kde bude mít tři koncerty hned za sebou a to ve dnech 18. – 20. ledna. Herečka Bára Mottlová zkouší novou divadelní pohádku.

Všichni si odpoledne užili, jejich výtvory byly mnohdy hodně profesionální a hlavně všem moc chutnalo. Ostatně, není se čemu divit, když většina ráda vaří i peče. Petra Hapková například vaření miluje natolik, že společné večery v posteli se svým manželem tráví čtením kuchařek. Jan Smigmator i Tereza Vágnerová zase rádi vaří pro své partnery. Milan Peroutka moc vaření neholduje, ale rád ochutnává. Dominika Býmová má dokonce svůj blog o vaření. Herečka Bára Mottlová sní prý vše a ráda i experimentuje v kuchyni, hlavně v oblasti zdravé výživy.

Na další podobnou akci, se můžete těšit a přijít se podívat v březnu u příležitosti Home Art dnů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků