Hlavní obsah
Žítkovské bohyně ze Zlína. Foto: archiv MDZ

Žítkovské bohyně: zlínští herci jedou na třetí zájezd do Prahy na Vinohrady

Naposledy a již potřetí v této divadelní sezóně vyjedou zlínské Bohyně do české metropole. Pražští diváci uvidí inscenaci v režii Doda Gombára Žítkovské bohyně v Divadle na Vinohradech v neděli 26. června v 18 hodin a toto představení je – jak jinak než – vyprodáno.

Žítkovské bohyně ze Zlína. Foto: archiv MDZ
Žítkovské bohyně: zlínští herci jedou na třetí zájezd do Prahy na Vinohrady

Skvělé přijetí zažili herci Městského divadla Zlín při již druhém uvedení inscenace Žítkovské bohyně v Divadle na Vinohradech v Praze na počátku ledna letošního roku. Po zájezdu přicházely do zlínského divadla nadšené reakce pražských diváků.

„Veliký obdiv k vašemu představení, které jsem viděla na Vinohradech. Nemohla jsem ani usnout, lituju, že jsem se hercům nepoklonila. Chodím do divadla asi tak 40 let, ale kromě Hostiny u Petronia, což je tak dvacet let staré představení z Vinohrad, mě nic tak nezaujalo. Naprosto bezchybné pojetí, nechápu, jak jste knížku mohli takhle dokonale pojmout nebo zpracovat, nemám slov. Měla jsem pocit, že jsem  s herci nejen na jevišti, ale přímo v ději. Tisíceré díky za výkon všech,“ napsala Dagmar Ježková.

Zájezdy s Bohyněmi budou pokračovat i v nové sezóně. K vidění budou již 26. září v Opavě. Na domovské scéně ve Zlíně jsou na programu 17. října a 19. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků