Hlavní obsah
Zahrada RC Srdíčko se stala v neděli 16.června místem společného víkendu celých rodin. Foto: Stanislava Dvořáková

Zdaleka vonící pečínka byla dokonalou pozvánkou na společný víkend Mezinárodního dne otců

Ústecká liga otevřených mužů ve spolupráci s RC Srdíčko v Ústí nad Orlicí připravila na neděli 16. června oslavy Mezinárodního dne otců, a to již 10. ročník tzv. Tátafestu, konaného v rámci těchto oslav ve městě Ústí nad Orlicí.

Zahrada RC Srdíčko se stala v neděli 16.června místem společného víkendu celých rodin. Foto: Stanislava Dvořáková
Zdaleka vonící pečínka byla dokonalou pozvánkou na společný víkend Mezinárodního dne otců

Desátý, tedy jubilejní ročník, dá se říci již tradičních oslav otců, byl ve znamení navázání harmonických vztahů v rodinách i mezi samými účastníky oslavy.

Rodinné centrum Srdíčko spolu s Ústeckou ligou otevřených mužů vyvíjí činnost směřující k upevnění vztahů kompletních rodin a vytvoření prostředí plnohodnotné výchovy s otcovskou autoritou. Snaží se tak vymezit specifický výchovný vliv od nejútlejšího věku dítěte až po jeho vstup do dospělosti. Otvírá zároveň správný pohled do světa žen i mužů.

Vedle pečující a starostlivé jemné ženy stojí "chlapácký" svět plný dobrodružství, nápadů, vynalézavosti a tvořivosti podpořené ovládáním různých pracovních nástrojů.

Svátečnímu dni nechybělo nic z této atmosféry. Vedle poklidného posezení na trávníku a společné hry celé rodiny s míčky, bylo možné sázet bábovičky na písku, nebo maminky i tatínkové zvolili pro děti zábavu na houpačkách či skluzavce a s jejich pomocí je nechali prolézt dřevěným domečkem.

Teenageři mohli bez negativních důsledků využít pro vybití přebytečné energie boxovací pytel, kdy k akrobacii na nataženém laně, střelbě z luku a vzduchovky se úspěšně přidaly i dívky. Tátové pak se vzpomínkou na svoje mladá léta zavěsili provazový žebřík, a lezlo se i po stromě.

Pro všechny, kdo se chtěli převtělit do jiné postavy, bylo připraveno přemalování obličeje, výskoky na trampolíně a po podstoupené námaze v klidu zákoutí pozorování jedoucího malého vláčku.

K oslavě pak samozřejmě patří i pohoštění. Sladkost z mléčného baru Zambar a vonící pečínka v režii mužů v jejich ukázkovém pohostinství nechyběla.

Hostem byla i Arménka Nare Atonyan, absolventka umělecké školy v Jerevanu, která je v České republice na stáži, a k úpravě úlů na zahradě přispěla jejich pomalováním. Navíc, kdo si chtěl připomenout znalost ruštiny, měl možnost.

Na tuto akci je každým rokem připravovaná nějaká novinka. V letošním roce to bylo bilancování jako malá přehlídka toho, co v rámci činnosti RC Srdíčko probíhá i co se připravuje.

V příštím roce se plánuje setkání návštěvníků s řadou domácích zvířat. V letošní roce důkazem harmonie člověka a přírody bylo na oslavě posezení celé rodiny i se čtyřnohými členy domácnosti.

Mnohá pomoc zásluhou řady dobrovolníků se pak stala jejich zálibou i koníčkem, např. včelařství a umožnění pobytu v apidomečku s inhalaci úlového aerosolu k ozdravení zejména dýchacích cest. Dále bylo možné nahlédnout do připravovaného bezobalového obchodu, který je umístěn vedle Zambaru ve dvoře RC Srdíčko a zahájí činnost v pátek 28. června od 10 do 18 hodin.

Další nabídkou je v úterý 25. června v 19 hodin seminář s lektorem Bc. Danielem Dostrašilem "Odpovědná role hlavy rodiny", která volně naváže na poznatky ze Dne otců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků